Beáta z Kolbyho vršku

  Beáta  z  Kolbyho vršku  - Týna

Český šampion práce

"U" Všestranný pes

nar. 26.11.2011   výška: 56 cm
chrup:   úplný, skus nůžkový
barva : zlatá   DKK 1/1 DLK 0/0
Hanácká národní výstava - výborná CAJC
Krajská výstava Vyškov - výborná 1, vítěz třídy

  

      Týna zkoušky        

  Pohár Anka KCHLS - nejlepší pracovní fena GR za rok 2013  

 

Rok 2014: VZPR Rožmberský pohár - vítěz zkoušek, CACT  

             KSVP Kosičky - I. cena  

             KPZ Kosičky - I.cena res. CACT

             KLZ Příboř - I. cena res. CACT

             Derby ČR ZPR Stříbřec - I. cena res. CACT, 204 bodů 

Rok 2013 : Jihomoravské derby retrievrů Věchnov - vítěz derby 

             PZ Věchnov - I. cena CACT, vítěz zkoušek 

             SZVP Věchnov - I. cena CACT, vítěz zkoušek 

             KPZ Osová Bitýška - I. cena res. CACT  

             SZVP Machová - I. cena CACT, vítěz zkoušek

             KLZ Hvozdná - I. cena CACT  

             Derby ČR - ZPR I. cena 195 bodů

Rok 2012 : PZ I.cena 188 bodů res. CACT 

             KZV I. cena 177 bodů

 

Týna coby fotomodelka na sněhu - únor 2013  

       

        

 

A je to tu, mám rovný jeden rok ! Teda né ,že by se u mne něco změnilo, jsem pořád stejný blázínek. Jen jsem už velká holka, mám za sebou i své první hárání a panička říká, že včil se mnou bude jednat jako s dospělou. No to jsem teda zvědavá co si na mne vymyslí !  Dortík jsem žádný nedostala, jen přírodní řízky z divočáka a taťulda Armani mi poslal žvýkací kostičky. To jsem si ale dala do čumáčku !!

 

Mám poslední mininarozky a to jedenáct měsíců. Panička mne bere sebou na hony , prej abych si vydělala na chleba. Učím se hlásit na prasátko a na paroháče, zatím střídám štěkot se zuřivým škubáním chlupů. Musím přeci nepřítele ochutnat !!  

 

Tak se ten měsíc rychle překulil a já mám deset měsíců . Splnila jsem tím podmínku, že mohu být předvedena na loveckých zkouškách a hned jsem toho s paničkou využila, abych byla platnou členkou naší rodiny a mohla už v říjnu nastoupit coby pracovní pes na honech.  Absolvovala jsem klubové podzimní zkoušky, se samýma čtyřkama, s plným počtem bodů a ještě jsem dostala titul res.CACT.  To bylo pusinek od paničky ..... mooooc se mi to líbilo !

 

 

Devět měsíců  .. už jsem prý velká slečna, tak jsem vyrazila na své první zkoušky.  Vůbec nic jsem nepokazila, měla jsem všechny disciplíny za 4 body, dokonce i ten prokletý marking se mi povedl. Skončila jsem tak v I. ceně a vítězství mi vyfoukla jen moje mamka Babuň ! Panička mne ale stejně chválila víc jak moji mamku, prej ze mne bude jednou moooc šikovná fenka.

   

Věk 8 měsíců ... a jsem lump. Panička říká, že to co mám vypracovávat nosem , tak to mi jde, ale poslušnost a pro mne hloupý marking ...to mne prostě nejde.  Nejvíc mne ale baví honit s maluchama divočáka v ohradě ...to nevidím a neslyším a dávám do toho celé své psí srdíčko !  

  

        

       

Týna 7 měsíců

 

 

26.5.2012 utíká to jako voda ...tak už mám půl roku. Už jsem stejně velká jako moje sestřička Bery, jen ten rozum mi ještě chybí !!

        

 

26.4.2012 ..uběhl další měsíc a já mám za sebou už pět měsíců života. Panička o mne říká, že ze mne roste případ pro psí polepšovnu, protože jsem dračice, nezbednice, prej baba vychytralá a někdy dokonce pěkně tvrdohlavá. Zoubky jsem si vyměnila, srst mám ještě štěněcí a manýry prý taky. Nerada se honím za pytlíkama ...moc mne neberou! Za to bažantík mne dokáže vzrušit .. a ještě k tomu když je živý ! Nepohrdnu ani zajíčkem ...to zapomenu na paničku a zdrhám jen se za mnou práší. Jestli to ale nebude tím, že patřím do rodiny Prašivkovic !       

 

 

 

26.3. ...tak už mám čtyři měsíce, měním zoubky ..už mám deset nových vepředu a zkus mám prej perfektní !  Panička mi ale říká obludičko , protože mám včil zadek vyšší než předek ..ale já z toho určo vyrostu! Teda zatím jsem pořád malé,hravé a zuřivé  štěňátko ... a to tuplem když mi někdo bere moji krásnou pískavou kačenku !   

              

        

 

26.2.2012 ..mám tři měsíce a rostu prý jako dříví v lese  ...  k pidinarozkám jsem dostala obr kost

       

jinak se ráda tulím a je mi jedno jestli to má peří nebo srst .... a tu si  hraji  na Popelku

   

a prozradím na sebe že jsem lump ... napřed jsem tetičku Hanku pokousala při pokusu o výstavní postoj  a pak jsem frajeřila před Miki a Cigánem, že dostávám pamlsky  ... ale stát jsem nechtěla a nechtěla ...  

    

   

První pokus o výstavní postoj

 

Kdybyste někdo potřeboval umýt nos, tož se přihlašte, já to umím dokonale !!

 

29.1. dnes jsem udělala paničce velikááánskou radost, ukázala jsem jí , že ze mne bude ten správný lovecký pes! Napřed mi panička dala poprvé očuchat bažanta a né ledajakého, ale křížence s královákem ..jenže já ho začala škubat jako správný davič ! A tak se mnou panička vyrazila k odchovně a dala mi ptáka obyčejného ..a to neměla dělat! Já ho drapla a utíkala jsem co mi nožičky stačily  .. no uznejte.... přeci nebudu riskovat, že mi ho zase vemou ! 

        

         

         

          

        

Mám už dva měsíce a ukáži vám co dělám celý den ... otevřu oči,  vycením svůj chrup ..

         

se svojí smečkou na dvoře                                                a na prochajdě mne zapoměli pod stromem !

         

a pořád čekám kdy vyletí ten ptáček !

          

úúúúž ???                                                        a mne to nebaví, už mne bolí  nožičky

         

unavená po prochajdě ...  dobrou noc !!

         

22.1. vážím devět kilo, panička mi vnutila jakousi pastu na červíky a s mamkou jsem oslavila její narozky , napřed jsem ji vlepila pořádnýho hubana a pak jsem jí pomáhala norovat !!!

           

a pak mi zase všichni utekli a já je musela dohánět co mi malé nožičky stačily !

 

Už prej začínám  vypadat jako velkej pes ..už nebudu usínat u paničky .. a taky jsem dostala své číslo v plemenné knize ...a hádejte ...takové krásné mi prý dali ... 15155 !!! No pěkné číslo já teda budu ! A ještě na sebe něco prozradím, strašně nerada se fotím ..jak to na mne panička namíří, jdu po té krabičce zubama ..když ono to na mne pořád bliká !

       

              

               

Dostala jsem novou hračku, ale mamka a ségra mi ji pořád berou !

      

vždyť jsem ještě malinká !! bumbám ještě mléčko ..

       

ale kousat mamku umím a je mi jedno jestli zepředu nebo zezadu ..

       

Jsem naočkována, dostala jsem čip a už chodím na celé odpoledne ven na dvůr za naší smečkou. Po třech hodinách řádění jsem K.O. a chrupčím jako dudek ! 

        

        

Zatímco celá má rodina včetně paničky celé dny pracuje na honech, ze mne se stává pravá šelma. Ukradla jsem mamce z misky kus hovězího .... a panička říká, že je škoda že fotografie nemá zvuk ..protože já teda hrčet a vrčet umím jako starej pes ! Aji umím házet zlé pohledy ... no přeci si to nenechám vzít !!!

        

Zjistila jsem, že život je boj ... mamka mi pořád bere mé hračky a nechce mi je dát. Za to ji  koušu do ocasu !

     

        

Mám dnes šest týdnů, papám nejraději bílý jogurt a masíčko s mrkvičkou. Byla jsem na své první vycházce a zvládla jsem to levou zadní. Taky mi udělali můj první portrét ....nu, jak se vám líbím ??

          

a tady na prochajdě .... kam mne to pořád všichni utíkaj ??   

  

já mám tak malý nožičky ... nestíhám !!

          

tady jsem zabrala a dohonila svoji sestřičku !

         

 venku se dá kousat tolik věcí  .. tráva, listí, větvičky, peříčka z bažantů .. je to fakt super !

           

Tygřice asi nebudu , nemám pruhy .... ale prý dračice ze mne roste !! 

      

Na Silvestra už řádím jako malá tygřice, zadávila jsem svého prvního králíka, pak jsem chtěla sežrat mamku a nakonec i paničku. A mezitím se tvářím že já nic, já hodná ... 

        

         

         

         

Teda mne vyfotit ...prej je to strašná dřina, já totiž chvilku neposedím !

                      

                                                

Je to přesně jeden měsíc co jsem se narodila a stává se ze mne pěkná dračice! Bydlím v novém pokojíčku s voňavým senem, poznala jsem svoji starší sestřičku a pribiňák jsem dostala poprvé do misky a tu chci mít jen pro sebe. A taky se ráda peru s mamkou o svoje hračky !  

 

      

       

      

      

     

         

Jsem prý ten nejhezčí vánoční dáreček co panička kdy dostala !

              

Učím se maskovat  .....  no  ....jak mi to jde ??

         

Mám tři týdny, 1940 g , rostou mi zuby, ostříhali mi drábky, dostala jsem pastu na odčervení a poprvé jsem ochutnala pribiňáček .  Ale jen ochutnala, panička mi dala blíznout z jejího prstíku, víc mi ale nedala, prej jsem tlustá ..no jo,když mám sama pro sebe všechny cecíky... když se přisaju tak ani nestačím polykat jak rychle mi mlíčko samo teče do hubičky.  

        

        

        

 

17náctý den ...vážím 1500 g , jinak žádná změna, jen se cpu a chrápu. Když v bedýnce narazím na plyšáka, začnu štěkat a když mne chtějí vzít od cecíku  tak vrčím jako velká holka ... 

        

Mám 14 dní, vážím 1400 g a nedělám nic jiného než jím a spím.  A taky se ráda chovám, ale to už jsem na sebe prozradila ! Semtam štěknu a vrčím když mne dráždí ... asi fakt budu pes !

       

       

       

A je to tady, mám deset dní a poprvé jsem dnes otevřela oči ...né že by se mi to okolí nějak líbilo, tak je raději zase zavírám ...a už vím na co mám nožičky ! Zkouším se na ně postavit .. ale jen na malou chviličku, neb mne to moje tělíčko nějak neposlouchá , při mé váze 1100 g mi nějak nefunguje balanc.  A ráda chrápu u paničky na gauči, když ona tak pěkně hřeje a hladí !!

          

          

         

 Mám přesně jeden týden a nedělám nic jiného než že bumbám od mamky .. taky je výsledek mé snahy vidět, dnes ručička na váze ukázala 980 gramů.

      

         

pssssšššt ...nebudit !

          

 

5. den ..neopouštím mléčný bar a je to na mne znát .. má váha závratně stoupá, panička mi dnes naměřila 710 gramů .. já asi puknu ! A taky jsem už dostala své jméno, ve svém rodokmenu budu mít napsané, že jsem Beáta z Kolbyho vršku, ale panička mi bude říkat Týno, to prej kvůli tomu, že už na moji starší sestřičku volá Bery.   

         

        

 

 

3.den ...je ze mne pěkná dračice, mlékárnu mám sama pro sebe a tak se jen cpu a cpu ..už vážím 610 gramů.

 

1. den .. Na svět jsem se vyklubala ve vší parádě a s váhou 580 g z bříška mojí mamky Avril  v 22.55 hod  a musím říct, že mne teda vůbec nečekali, byla jsem pro všechny velké překvapení ! Já jsem totiž tajemná , nebyla jsem vůbec  coby vzniklá kulička na sonu vidět.     

       

 

TOPlist