Zkoušky

 

 

 

14.-15.7. MVZPR Kostelní Střímelice

Tož jsme s Berčou vyrazily opět na zkoušky , tentokrát na ty nejvyšší, na všestranné. Panička se pochlapila a nahlásila Bery na barvě jako hlasiče. Štěstí při nás stálo i nestálo , vylosovala jsem si startovní číslo 2 a losy 1-5 šli v sobotu ráno právě na barvu. Jen jsem si vytáhla barvu č. 1, což je barva nejtěžší a já musela cestou lézt i po čtyřech, abych mohla Bery následovat. Kalhoty i holé ruce dostaly co proto. Kalhoty samá barva a ruce dopíchané od jehličí. Ale ta radost, když Bery označila lože a chvilinku po vypuštění začala hlásit a hlásila bez přestávek než jsme došli s rozhodčími ke kusu. Bery sklidila obrovskou chválu rozhodčích a potlesk personálu co byl na konci barvy a který se šel na její práci podívat. Les došla v samých čtyřkách a všestranné zkoušky dokončila i s oceněním "Nejlepší les" . Od rozhodčích co vodí a posuzují ohaře dostala i medaili s krásným vyrytým ohařem u kusu jak hlásí. Moc mne to potěšilo .... a radost z její práce mi zůstala i když v neděli pokazila poslední disciplínu -handling na vodě.Ona to byla víceméně moje chyba, poslala jsem ji napřed na kachnu co se skoro nehýbala a nevšimla jsem si , že ta druhá nám uplavala hodně daleko. Nemohla jsem Bery ukormidlovat a čas byl neúprosný,takže známka 2 a propad do druhé ceny. Jinak šla Bery v samých čtyřkách. 

Tentokrát tedy II. cena, 362 bodů  "Nejlepší les" 

 

 

6.7. Lesní zkoušky Hvozdná RK

Na rovinu přiznávám, že tohle byly pro mne nějtěžší zkoušky ...přeci jen už nejsem nejmladší a 37 stupňů na teploměru mne málem zabilo. Já se fakt vařila zaživa. Na druhé straně vodítka to bylo lepší, ani ta vysoká teplota Bery nijak nerozhodila, veškeré disciplíny měla za 4,  a na barvě sklidila velké ovace za bezchybnou práci, kdy po nasazení zalehla do řemenu a ani jednou byť 10 cm neuhnula. Na konci štěkala a štěkala až jí rozhodčí do tabulek napsali poznámku "hlásí u kusu". Vůdkyně byla v tom velkém vedru zbabělá a nepředvedla Bery jako hlasiče. Tak někdy příště, až se ochladí ... No a v rozstřelu, kde byla disciplína marking,  nás předběhla rychlonohá Exa od Pavla Lusczaka a ještě jeden flet ..takže nakonec na nás zbylo 3.místo.  

Výsledek: I.cena, 232 bodů, titul CACT

Mňam, to si pochutnám! Samé dobroty pro mne !!!!

 

 

16. - 17.6. 2012    MZPR  Derby Stříbřec

Po dlouhém nicnedělání  jsme s Berčou vyrazily na zkoušky k Třeboni, které pořádal klub KCHLS. Na Derby se psi nominují z předchozího roku, celkem se nás dostavilo 19 a všichni prošli se ctí. Do rozstřelu  /handling na vodě/ se dostali 4 pejsci, mezi nimi i Bery, nakonec na nás zbylo  krásné 3. místo a titul res. CACT.   

 

 

Pohár Anka Cup 2011

Bery svými výkony na zkouškách dosáhla v této soutěži titulu nejlepší pracovní fena roku !!

 

 

22.-23.10.2011 Mezinárodní všestranné zkoušky Nová Huť

Poslední zkoušky v sezoně 2011 a my s Berčou,  s kamarádkou Hankou a její zlatou Princess vyrazily předvést co jsme pilně celé léto nacvičovaly. A že se nám to povedlo .. i když v sobotu ráno jsme pěkně vymrzly !Venku to vypadalo jak ve filmu Mrazík, všude sněhobílo ...ale sníh to nebyl, jen velký mráz, který zahubil mé auto. Zemřelo a nemělo se k pohybu. Za to Berča byla jak když ji vystartuje, uřídit tohle torpédo dá někdy pěknou fušku ! Předvedla na poli krásnou a rychlou práci a taky za to byla odměněna titulem "Nejlepší pole". A jaké tempo nasadila, tak pracovala při disciplínách po oba dva dny, ať to byl čtverec v lese 1:26 min.,vlečka 1:06 min nebo dohledávka kačky  v rákosu 1:02 min.  Teda pokud jsme nestáli a nečekali příliš dlouho ...to si pak dala šlofíka !/rychlost usnutí  nevím, to už nikdo neměřil      

Výsledky : Vítěz zkoušek, I. cena 364 bodů, CACIT, CACT, Nejlepší pole

                       

Holt u tety Libušky v kufru jí bylo mooooc dobře ! Chtěla bych Libušce ještě jednou moc a moc poděkovat, že nás po celé dva dny vozila,  spolu s Markétkou a Carlsonem tam bylo fakt fajn! Zatím co mne auto zamrzlo, Markétě kuna překousala kabely ...takže jsme na tom byly stejně.

Markétka coby hlavní krmič divé zvěře                                                            Bery s naší zachránkyní

         

 

15.-16.10.2011 Mezinárodní soutěž retrievrů Libějovice

Na tuhle soutěž se Bery nominovala z výsledku všestranných zkoušek v roce 2010 kdy měla pouhý rok. A tak ve svých dvou letech šla statečně bojovat s pejsky o hodně staršími a zkušenějšími a přesto kromě dvou je dokázala porazit. Z celkového počtu 19 psů, z toho dva zahraniční psí účastníci , skončila Bery na třetím místě, a o tohle pořadí bojovala s dalšíma dvěma fenečkama v roztřelu na disciplíně čtverec  ..a zřejmě tím, že jsme měly startovní číslo 3, tak jsme i skončily na třetím místě. Co jiného k tomu dodat ?? Počasí krásné a mrazivé, terény odpovídající soutěži, ...snad malé přání - aby té mé chlupaté holčičce vydržel ten pracovní elán! 

I.cena, 359 bodů, res. CACT, Nejlepší pole

 

 

1.-2.10. 2011 Mezinárodní všestranné zkoušky Třeboň

Tyto nejvyšší zkoušky pořádal KCHLS v honitbě Třeboň-Bertiny Lázně, v nádherném prostředí rybníků a luk. V pátek večer proběhlo losování a já si vytáhla los č. 2, což pro nás znamenalo v sobotu ráno pole a odpoledne les. Celé dopoledne byla na loukách mlha a pro pejsky přímo ideální počasí, Bery měla veškeré disciplíny za 4, tentokrát se jí i  mimořádně podařil marking. Poslední pejsek z naší skupiny bohužel vypadl na slídění s dohledávkou, kdy se mu v časovém limitu nepodařilo dohledat bažanta. Po obědě na pergole jsme se přesunuli do lesa ...tady už byla teplota o hodně vyšší, a nepomohly ani vysoké stromy. Los nám určil první barvu ...Bery zalehla do řemenu a nesešla z barvy ani o deset centimetrů. V těžkém terénu kde ležely pokácené stromy včetně větví, v hustých malých smrčkách a v maliní jsem jí sotva stačila. Od pánů rozhodčích dostala obrovskou pochvalu, že to byla nejhezčí sobotní práce na barvě a následoval i potlesk korony. V neděli se Bery už jen tak pro zábavu proplavala k titulu Nejlepší voda, a za sobotní práci na poli kdy měla nejrychlejší handling - titul Nejlepší pole. Že to byly zkoušky nelehké svědčí i to, že z patnácti startujích dokončilo pouhých sedm. 

  I. cena, 364 bodů, Vítěz zkoušek, CACIT, CACT, Nejlepší voda, Nejlepší pole  

 

 

10.-11.9.2011 Mezinárodní všestranné zkoušky retrievrů Sazovice

A opět za úporného vedra jsme rozjely tentokrát s obouma holkama bojovat na zkoušky nejvyšší - na všestranné. Avril došla zkoušky v II. ceně s vůdkyní Hankou Němečkovou a Bery šla pod mým vedením. V sobotu jsme si nalosovaly vodu a pole , Bery udělala jednu chybičku na slídění ...kde sice na pokosené louce krásně běhala stylem ohařů, leč rozhodčím se práce nelíbila, že neprovedla disciplínu jako slídič, tj. s nosem u země. Dostaly jsme známku tři ...ale to už byla ten den jediná trojka. A nejen ten den, i v neděli v lese už zůstalo u samých čtyřek.  

Bery  došla všestranky v I. ceně, 359 bodů, res. CACIT, res. CACT, Nejlepší les 

     

 

3.9.-4.9. 2011 Jihomoravské derby retrieverů Věchnov

Za velkého vedra proběhl na Vysočině III. ročník Jihomoravského derby. Berča v sobotu pracovala radost pohledět, veškeré disciplíny měla za čtyři body, celkem 188 bodů a dostala se do rozstřelu o prvenství s fenkou GR Princess Jackie Chlupaté štěstí kde na disciplíně marking při nás stálo štěstí a Bery rozstřel vyhrála. Stala se tak vítězkou podzimních zkoušek a obdržela titul CACT.  V neděli jsme už takové štěstí neměly, Bery ve vysoké trávě na markingu minula zvěř a dohledávala ji nosem, tudíž známka 2. Celkově se na derby umístila na nádherném druhém místě a nominovala se tak na Derby ČR 2012.

 

 

20.-21.8. 2011 Mezinárodní zkoušky přinášení retrievrů Čertovo Břemeno

Tak tyhle zkoušky si  zaslouží udělit jedničku s hvězdičkou, přepychové terény v okolí Tábora, bezva kuchyně i s několika buchtičkami /dokonce na objednávku udělaná vynikající bublanina s jahodami!/navíc bezvadná parta lidiček,takže o smích a dobrou náladu nebyla nouze. Bery pracovala opět s plným nasazením a zkouškové štěstí při nás stálo po oba dva dny. Veškeré disciplíny měla hodnocené  známkou 4, celkově 204 bodů

 vítěz zkoušek, titul CACIT a CACT.    

 

 

21.7.2011 byl Arletě z Kolbyho vršku udělen titul Český šampion práce 

  

16.-17.7.2011  MVZPR  Kostelní Střímelice o putovní pohár prezidentky RK

 S Bery jsme se vydaly na zkoušky nejvyšší, na všestranné a tentokrát nám to vyšlo, Bery pracovala s velkou chutí což předvedla hlavně na poli, kde sklidila pochvalu nejen od korony, ale byla oceněna rozhodčími známkami 4 za disciplíny slídění / dohledávka dvou kusů 1:05 min / , hadling 0:52 min  a titulem "Nejlepší pole", ale ukázala i na barvě svůj skvělý nos kdy neuhnula z barvy ani o píď a nádherně označila zalehnutím lože. Naštěstí pro nás jsme se na marking dostaly až v neděli odpoledne a tak unavený "tajfun Bery" stačila kus přeletět ani né o metr, takže známka 3 a obrovská paniččina radost. 

Výsledek -  vítěz zkoušek ,I.cena 36O bodů, titul CACT, CACIT, Nejlepší pole

     

18.-19.6.2011 Derby České republiky 2011

Páté místo na Jihomoravském derby nás nominovalo na Derby ČR, které se šlo jako Mezinárodní zkoušky přinášení retrieverů. Berči se nepodařil start, jako první disciplína byl marking a ona se svojí rychlostí pernatou přeběhla. Vše ostatní za čtyři, ale dvojka z markingu nás  hodila do druhé ceny, celkový počet bodů 196. 

         

 

4.-5.9. 2010  Jihomoravské derby Věchnov

Tyto derby jsou dvoudenní a skládají se z PZ a SZVP. Bery si první den vedla výborně, na podzimních zkouškách obdržela plný počet bodů, I. cena a v rozstřelu se třemi dalšími třemi pejsky zvítězila, navíc získala titul CACT. Druhý den na vodních zkouškách udělala dvě malé chybičky,dostala dvě trojky takže do boje o prvenství nezasáhla. Celkově se umístila v derby na pátém místě.      

GR Arleta z Kolbyho vršku

 

24.7.2010 Klubové speciální zkoušky z vodní práce Litohoř

Za celodenního deště jsme s Bery prošly zkoušky i přes velmi těžký a přísně posuzovaný rákos v I. ceně,

titul CACT.

 

 

 

17. - 18.7.2010 Mezinárodní všestranné zkoušky přinášení retrieverů

Pohár Prezidenta RK Kostelní Střímelice

 

Berynka se ve svých patnácti měsících poprvé postavila na start zkoušek nejvyšších - všestranných. Zkoušky dokončila v III. ceně s počtem bodů 344, kde udělala chybu na disciplíně v lese  - "dohledávka dvou kusů srstnaté". Při přinášení prvního kusu v hustém porostu mne neviděla a vydala se po stopě zpět na předcházející stanoviště, takže jsem musela několikrát připískat. Dohledávka za tři kvůli časovému limitu a poslušnost v lese za dvě. Jinak vše zvládla za čtyři, v neděli voda vše za čtyři a na poli vybojovala pohár a ocenění    " Nejlepší práce v poli" ! A písmenko "U" - Všestranný pes za svým jménem.     

Při  nástupu

     

Startovní číslo  7 !!!

 

Spolu s Genem v horkém  sobotním parnu - les

 

Ocenění  " Nejlepší pole"  a  "Nejmladší pes"   

 

Děkuji za foto Blance Novotné !!!

 

4.7.2010 Klubové vodní zkoušky Švábenice

Berčiny první zkoušky kde mohla prokázat svoji práci jak na hluboké vodě tak uplatnit svůj nos v rákosí. Bery v těchto disciplínách nezaváhala, vše za 4 - tudíž plný počet bodů , I. cena, titul CACT.  

                               GR Arleta z Kolbyho vršku        GR Arleta z Kolbyho vršku

 

 
563

  

3.7.2010 Klubové lesní zkoušky Švábenice

V rámci přípravy na všestranné zkoušky se Bery zůčastnila dalších lesních zkoušek, tentokrát na našem oblíbeném místě - ve Švábenicích. Je to možná kouzelným lesem, možná vynikající kuchyní, že se každý rok na toto místo vracím s některou ze svých fen. Berča ostudu neudělala, zkoušky prošla s jednou trojkou na slídění, I. cena titul CACT.     

GR Arleta z Kolbyho vršku                      GR Arleta z Kolbyho vršku

 

524

 

  

29.5.2010 Klubové lesní zkoušky Křtiny

Berča absolvovala jedny z těch náročnějších loveckých zkoušek a celkem si s nimi uměla poradit i přes její mládí a nezkušenost. Veškeré disciplíny zvládla na čtyři,jen barva za tři, kdy přes nakapanou barvu prošli čuníci a to pro ni bylo zajímavější než ta "uměle" položená pachová stopa. I přes tuhle chybičku se dostala do roztřelu se zkušenějším pejskem Cyrusem od Táborských Dvořáků, který dokázal svým klidem a rozvahou zkoušky vyhrát a Berušku porazit. Nakonec tedy na ní zbylo druhé místo a titul res. CACT.

 

 

Za foto děkuji M. Šírové

              

15.5.2010 Klubové podzimní zkoušky Hulín

Berynka byla na svých prvních loveckých zkouškách a přesto uměla předvést co vše umí.  Veškeré disciplíny měla za 4, celkem 188 bodů, I.cena,  titul CACT a v konkurenci 17 psů - vítěz zkoušek! 

  

 

 

TOPlist